ביטוחי בריאות

ביטוחי בריאות

תוכנית הביטוח החשובה ביותר הקיימת בשוק ביטוחי הפרט, התוכנית מקנה רובד שלישי וחיוני ומטרתה לספק הגנה וליווי לתא המשפחתי חלילה במקרה של אירוע רפואי לאחד מבני המשפחה. חשוב לציין שביטוחי הבריאות יספקו הגנה מפני קטסטרופות כמו השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל, אך מנגד יוכלו לסייע בהתנהלות היום-יומית מול מערכת הבריאות: תור עם רופא פרטי מומחה, זירוז תורים לבדיקות וניתוחים, מימון והשתתפות בתהליכי טיפול לילדיכם ועוד מגוון רחב של שירותים.

 

בין האותיות

 • ביטוח בריאות פרטי מהווה רובד 3 ומספק מענה לצרכים אשר ביטוח הבריאות הממלכתי והשב"ן (כללית מושלם/פלטינום, מכבי זהב/שלי, מאוחדת זהב/שיא, לאומית כסף/זהב) אינם נותנים מענה.

 

 • חברות הביטוח מתנות את קבלת המבוטח לביטוח בריאות בהצהרת בריאות, כמובן שהיה וישנם בעיות רפואיות קודמות הן לא יכוסו במסגרת הפוליסה ולכן יש להקדים ככל שניתן את הצטרפותכם לביטוח בריאות פרטי.

 

 • פוליסת ביטוח הבריאות החדשה מורכבת ממס' רבדים עיקריים אשר ניתנים לרכישה ללא תלות האחד בשני:

א. השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל.

ב. תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי.

ג. כיסוי לניתוחים שאינם בסל בחו"ל+ טיפולים מחליפי ניתח בחו"ל.

ד. ניתוחים בארץ (משלים שב"ן)+ טיפולים מחליפי ניתוח בישראל.

ה. כיסוי אמבולטורי וטכנולוגיות מתקדמות.

 • ניתן להוסיף לפוליסת הבריאות מגוון רחב של כתבי שירות אשר יתנו מענה במגוון מקרים לאורך תקופת הכיסוי:

א. אבחון מהיר.

ב. רפואה משלימה.

ג. התפתחות הילד.

ד. רופא מומחה אונליין.

 • ניתן להוסיף לפוליסת הבריאות הרחבת כיסוי למקרה של תחלואה במחלה קשה. הכיסוי יקנה למבוטח פיצוי כספי בעת מקרה הביטוחי. מטרת הפיצוי הכספי היא לעזור למבוטח ולבני משפחתו לעבור את התקופה הקשה ללא פגיעה כלכלית. הפיצוי אשר ניתן על ידי כיסוי זה מוזרם ישירות לחשבון המבוטח ללא התניה לשימוש בטיפול רפואי.

 

 • ברוב הפוליסות קיימת תקופת אכשרה. המשמעות תקופה היא שזו תקופה בה העמית לא יכול לתבוע את הכיסוי עד לסיומה, לרוב תקופת האכשרה משתנה בין מגוון הכיסויים. לדוגמא תקופת אכשרה לסל הריון תעמוד ברוב החברות על 9 חודשים, שכן מבוטחת אשר התקבלה לביטוח לאחר קליטתה להריון לא תוכל לממש את סל ההיריון עקב תקופת האכשרה.

 

 

הטיפים של מומחי למדא

 

 • ביטוח בריאות קבוצתי (קולקטיב) קיים לא בהכרח מעיד על כך שאין צורך בביטוח בריאות פרטי , שכן הוא מכיל חריגים והבדלים רבים מביטוח הבריאות הפרטי. אחת הנדבכים המרכזיים בפוליסות מסוג היא שבגמר יחסי-עובד מעביד ברוב המקרים הפוליסה מתבטלת. בעת ביטול הפוליסה ישנן מקרים רבים בהן המבוטח נדרש למלא הצהרת בריאות מחדש. הסיכון המרכזי הוא שינוי במצב הבריאותי לאורך השנים.

 

 • אנו נתקלים במקרים רבים בהם קיים למבוטח כפל ביטוחי , כפל ביטוחי משמעותו שהמבוטח משלם על כיסוי זהה ב-2 חברות שונות. במצב זה מומלץ ואף ניתן לבטל את אחד הכיסויים, בתהליך זה יש לבחון באופן מקיף מהו הכיסוי הטוב יותר והאם קיימות אלטרנטיבות חדשות בשוק. אנו ממליצים להתייעץ עם בעל רישיון לפני ביטול כל כיסוי ביטוחי.

 

 • כיום ניתן לרכוש כיסויים רבים ולייצר מעטפת הגנות חזקה, אך חשוב לשים לב שהכיסויים שרכשנו מתאמים ליכולת הכלכלית שלנו לאורך שנים, נושא זה הוא בעל חשיבות רבה שכן אחד הטעויות המרכזיות שיכול המבוטח לבצע הוא לבטל את אחד הכיסויים לאחר שנים רבות של תשלומים, לכן מתחילה מומלץ לבצע תכנון מקיף של תוכניות הביטוח כך שאלו יתאימו את עצמם באופן אישי לתא המשפחתי שלכם.

 

 • אנו עדים להתפתחות טכנולוגית רחבה בכלל הענפים, כך גם ברפואה. הרפואה המודרנית הפרטית יודעת להעניק פתרונות טיפול מתקדמים אשר הרפואה הציבורית לא יודעת להעניק למטופל. יש לשים לב שהפוליסה שלנו מותאמת לכך וכוללת הרחבות לטיפולים טכנולוגים מחליפי ניתוח. דוגמא פשוטה לכך הוא ניתוח שקד שלישי אשר נפוץ מאוד בקרב ילדים בגיל הרך, היה ונבצע את הניתוח מול הקופה הוא יבוצע בתהליך כירורגי פולשני כאשר כיום קיימת אפשרות לבצע את ההליך על ידי לייזר ללא כל פעולה כירורגית דרך ביטוח הבריאות הפרטי.

 

 • טרם רכישת ביטוח בריאות יש לוודא שמילאנו את הצהרת הבריאות בצורה קפדנית ומקיפה. מרבית המקרים בהם תביעה לביטוח בריאות נדחית הם מקרים בהם המבוטח לא את הצהרת הכניסה כראוי, זכרו כי לחברות הביטוח גישה מלאה למאגר קופות החולים חלילה במקרה תביעה ולכן הן חשופות לכלל התיק הרפואי שלכם במקרה ביטוחי.

 

 • ניתן לצרף ילדים לכיסוי ביטוחי החל מיום הלידה, אל תמתינו עם צירוף התינוק החדש לביטוח הבריאות הפרטי, זוהי אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לבצע .

רוצים לדעת יותר?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

גלילה למעלה
דילוג לתוכן