ביטוחי רכב וציי רכב

ביטוח רכב

ביטוח רכב היא פוליסת הביטוח הנפוצה ביותר, הפוליסה מתחלקת ל-2 חלקים עיקריים ומורכבת מביטוח חובה אשר כשמו חובה לרכוש אותו, ביטוח החובה מכסה מקרה של פגיעת גוף לאחד מנוסעי הרכב או חלילה במקרה פגיעה בהולך רגל. החלק ה-2 של הפוליסה הוא כיסוי רכוש, במקרה זה ניתן לרכוש פוליסת צד' ג אשר תכסה אותכם מפני פגיעה ברכב אחר ותגן על רכושו של צד' ג בלבד, לעומתה פוליסת מקיף תכסה את כלל הסיכונים הקיימים לרכב שלכם ובנוסף תגן עליכם מפגיעה ברכב אחר או כל נזק אחר שתגרמו בעזרת כלי הרכב שלכם.

 

בין האותיות:

  • הפרמיה בביטוח חובה משתנה בין החברות, אך הכיסוי זהה בכלל חברות הביטוח ללא הבדלים.

 

  • פוליסת רכב היא פוליסה אחידה וכוללת תנאי מינימום אשר יהיו זהים בכלל חברות הביטוח, אך לצד אלו ישנם מגוון הרחבות בהם לכל חברת ביטוח קיים יתרון יחסי.

 

  • חברת הביטוח לא חייבת לבטח אותכם בביטוח רכב שכן היה ותציגו היסטורית תביעות שאיננה נקיה, הדבר נתון לשיקול דעתו של המבטח ואין עליו חובה לבטח אותכם.

 

  • חברת הביטוח רשאית לייקר את עלות הפרמיה כל עוד לא הוצגה היסטורית עבר ביטוחי של בעל הרכב.

 

  • ברוב המקרים רוב החברות יכללו בתוך הפוליסה מגוון רחב של כיסוים נלווים ביניהם שירותי דרך (לרבות גרירה, החלפת תקר, סיוע בדרכים), כיסוי כנגד שבר שמשות ופנסים, רכב חלופי, סיוע בתביעות צד' ג, הגנה משפטית (למקרה פלילי) וכד' מומלץ לבחון לעומק את הצורך בכל כיסוי וכיסוי ובהתאם להרכיב את הפוליסה המתאימה ביותר.

 

  • במקרה של אירוע ביטוחי זכותכם לבחור את המוסך המטפל, השמאי המטפל וכל היוצא בזאת. תמיד עומדת לזכות המבוטח האופציה לא לתקן את רכבו ולקבל כנגד פיצוי כסף מחברת הביטוח.

 

הטיפים של מומחי למדא

  • שוק ביטוחי הרכב הינו שוק תחרותי ומציע מגוון רחב של הצעות, חשוב לבדוק במעמד סגירת הביטוח מי הגורם אשר יטפל בכם בעת תביעה וילווה אותכם לאורך התהליך.

 

  • במעמד רכישת הפוליסה יש לבדוק את כלל ההשתתפות העצמיות בפוליסה ולא רק את ההשתתפות העצמית במוסך הסדר אשר ברוב המקרים תוצג לכם כה"ע יחידה. בנוסף לזאת יש לבדוק: ה"ע בטיפול שלא במוסך הסדר" ה"ע במקרה של כינון הפוליסה, ה"ע בתביעת צד' ג' בלבד, ה"ע בהגנה משפטית, ה"ע בירידת ערך. רק לאחר בחינת כלל האספקטים יש לבחור את הפוליסה אשר תיתן את המענה הרחב והאפקטיבי ביותר ביום התביעה.

 

  • אין משמעות לחברה בה תרכשו ביטוח חובה, שכן חברות רבות נוטות להציג את המוצר כמוצר אחד, אך אין הבדלים בין ביטוחי חובה ולכן במקרים רבים יומלץ לבצע שילוב בין ביטוח חובה בחברה X וביטוח מקיף בחברה Y.

 

  • טרם הצטרפות לתוכנית ביטוח וודאו שאתם עומדים בדרישותיו של המבטח, שכן למבטחים רבם ישנם דרישות סף כמו מערכת איתור, קודן וכד'. אי הימצאות של אמצעי המיגון ברכב שלכם יכולה לגרום להפסקת הפוליסה.

 

במקרה בו אתם עונים על ההגדרה נהג חדש/צעיר בצעו סקר שוק מקיף ובדקו את כלל הנתונים כולל ההשתתפות העצמיות כנ"ל, ברוב המקרים עלות הביטוח לנהג חדש/צעיר וההשתתפויות העצמיות יהיו גבוהות מהעלויות לנהג רגיל.

רוצים לדעת יותר?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

גלילה למעלה
דילוג לתוכן