פוליסות פיננסיות

פוליסות פיננסיות (חיסכון)

פוליסה פיננסית הידועה כפוליסת חסכון היא מכשיר חסכון טהור ללא רכיב ביטוחי.

הפוליסה מאפשרת לנהל תיק השקעות במגוון רחב של מסלולי השקעה המנוהלים באמצעות כלל בתי ההשקעות ובחרות הביטוח המובילות בשוק ללא תקרות ומגבלות. הפוליסה מאפשרת ללקוח לבצע הפקדות חד פעמיות לצד הוראות קבע שוטפת בהתאם לבחירתו.

הפוליסות הקיימות כיום מהוות אלטרנטיבה עדיפה לניהול השקעות על האלטרנטיבות המסורתיות (ניהול תיקי השקעות, קרנות נאמנות, פיקדונות וכד') בזכות מס' רב של יתרונות.

 

בין האותיות

  • ניתן לפדות את הכספים בפוליסה בכל עת, כאשר בעת הפדיון ישולם מס רווח הון 25% בלבד.

 

  • ניתן לעבור בין מסלולים בתוך הפוליסות ללא עלויות וללא פגיעה בזכויות העמית בכל עת.

 

  • במוצר זה אירוע המס נדחה ליום המשיכה, כך שהעמית נהנה מאפקט ריבית דה ריבית לאורך השנים.

 

  • הקופה לא גובה דמי ניהול נוספים מלבד דמי ניהול מצבירה, הכלומר אין עמלות נוספות על מעברים בין מסלולים, משיכות וכיוצ"ב.

 

הטיפים של מומחי למדא

  • הפקדה למוצר זה מקנה פטור לפי סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה [נוסח חדש] ליחיד/זוג אשר נולדו טרם 01.01.1948 עד תקרה של 13,440 ליחיד ו-16,560 לזוג.

 

  • לדוגמא זוג אשר עומד בקריטריניום הנ"ל ואשר הפקיד לפוליסת חסכון סכום של 300,000 ₪ בתחילת שנת המס, במהלך הפוליסה השיאה  תשואה של 5% , כלומר רווח בפועל של 15,000 ₪ . הזוג יהיה פטור באופן מוחלט ממס רווח הון במקרה זה שכן התקרה לפטור ממס עומדת על 16,560. זהו אחד מהיתרונות המובהקים של מוצר זה לגיל השלישי. אנו ממליצים בכל מקרה טרם קבלת החלטה לבחון את האפשרות לקופת גמל לפי תיקון 190. ברוב המקרים נמליץ על אלוקציה בין 2 המוצרים בתיקים מעל 1M  ₪.

 

  • לבחון מדי רבעון את פוליסה החסכון שלנו, ישנם פערים מהותיים בין הקופות הקיימות בשוק שכן חשוב לבחור בתוכנית הנכונה אשר תיתן לחוסף ערך מוסף לאורך שנות החסכון.

 

יש להגדיר במוצר בכתב מינוי מוטבים מוטבים ייעודים חלילה במקרה פטירה.

רוצים לדעת יותר?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

גלילה למעלה
דילוג לתוכן