תכנית ניהול לסיכונים לפרייבט אוויטי וקרנות הון סיכון

הון סיכון ופרייבט אקוויטי

קרנות הון סיכון וקרנות פרייבט אקוויטי שמנהלות כספים של צדדים שלישים ואף פעולות בחברות בהן הן משקיעות כדירקטורים עשויום חשופות לתביעות מגוונות. חשוב מאוד שבקרנות אלה תעשה בקרה מתאימה על סוג הביטוחים אותם הן רוכשות. כמו כן, מומלץ שהקרנות יערכו תהליך של due diligence  לביטוחים של חברות הפרטופוליו שלהן לוודא שהן מכוסות כראוי.

 

ביטוח נושאי משרה

מגן על נושאי המשרה מפני תביעות אישיות נגדם המוגשות על ידי צדדים שלישיים בגין רשלנות בניהול ופיקוח על העסק. לדוגמא: תביעות משקיעים, תביעות מצד מתחרים ותביעות יחסי עובד מעביד.

נושאי המשרה של השותף הכללי (GP) חשופים לתביעות גם כדירקטורים בשותף הכללי, גם כדירקטורים בקרן וגם כדירקטורים בחברות הפרוטפליו. יש לוודא שפוליסת נושאי המשרה נותנת כיסוי מלא לנושאי המשרה בהתאם.

 

ביטוח אחריות מקצועית לקרנות הון סיכון

פוליסה שמכסה תביעות של צדדים שלישיים בגין רלשנות במתן השירותים המקצועיים הן כנגד השותף הכללי והן כנגד הקרן. לאור העובדה שעשויה להיות חפיפה בין רשלנות המכוסה תחת פוליסת האחריות המקצועית לבין לבין רשלנות המכוסה תחת פוליסת נושאי המשרה מומלץ לרכוש פוליסה המותאמת לכיסוי  שני הסיכונים – ביטוח עבור מנהלי השקעות ( IMI Insurance). 

 

ביטוח סייבר

מגן על החברה מתביעות צדדים שלישיים כתוצאה מאירוע סייבר (לדוגמא  תביעות בגין דליפת מידע) . הביטוח מגן גם על נזקי החברה עצמה כתהוצאה מאירוע סייבר (כיסוי צד א'): אבדן הכנסות כתוצאה מהאירוע, תשלום הוצאות כופר, צוות תגובה ראשוני (הכולל: עו"ד, פורנזיקה ויח"צ), תשלום הוצאות דיווח עפ"י רגולציות פרטיות שונות (Notification Costs), הוצאות בגין חקירות רגולטוריות ( CCPA/ GDPR).

 

ביטוח לתביעות יחסי עובד מעביד ( EPLI Insurance)

ביטוח זה מכסה את החברה ונושאי המשרה של החברה כתוצאה מתביעות כנגדם מצד עובדים הקשורות ביחסי עובד מעביד. לא מדובר בתביעות הקשורות באי תשלום שכר. אלא בתביעות הקשורות בסביבת העבודה – כגוון: פיטורין שלא כדין (לדוגמא ללא ביצוע שימוע כדין), אפליה במקום עבודה ועוד.

פוליסה זו מאוד חשובה כאשר ישנם עובדים בארה"ב  שם תביעות מסוג זה  נפוצות מאוד ( בעיקר בניו יורק וקליפורניה) ומדובר בניהול תביעה אשר יכול לעלות מאות אלפי דולרים בחלק מהמקרים. נכון שישנו לרוב כיסוי דומה דרך ספקי ביטוח Workers Compensation  כגון Trinet אבל ביטוח זה לרוב כולל השתתפות עצמית מאוד גבוהה וגבול האחריות בפוליסה מחולק עם חברות רבות נוספות.

 

רוצים לדעת יותר?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

גלילה למעלה
דילוג לתוכן